Turqi / Eksportet me 2.2%

05/08/2019 8:23 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistrja turke e Tregtisë, Ruhsar Pekcan, ka bërë të ditur se në gjysmën e parë të vitit 2019 eksportet e Turqisë kanë arritur shifrën më të lartë në historinë e saj duke regjistruar gjithsej 88.2 miliardë dollarë eksporte, transmeton Anadolu Agency (AA). “Pavarësisht rënies së ekonomisë globale, veçanërisht në perspektivat e rritjes së tregut më të rëndësishëm në Eurozonë, eksportet turke u rritën me 2,18 për qind në 88.2 miliardë dollarë në gjashtë muajt e parë të këtij viti dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of