Vula e produkteve shqiptare

01/10/2012 1:37 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFermerët vendas po hedhin në treg logot e veçanta të produkteve të tyre, në përpjekje për të konkurruar importuesit. Këtë vit, prodhimet tipike vendase të certifikuara dhe etiketuara janë dyfishuar Çdo konsumator vendas, me siguri nuk do të refuzonte nëse në “pazarin” e tij të përditshëm do të mund të blinte mollë të Korçës, jufkat dibrane, mjaltin e Tropojës apo Kukësit, mishin e bulmetit e Jugut. Produktet tipike tradicionale mbeten në top-listën e ushqimeve të preferuara të konsumatorëve vendas. Ky […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of