Si dhe pse te perpunoni grurin

26/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Prof. Dr. Abdyl Sinani Drithërat janë përdorur si bazë e dietës njerëzore që nga kohët e lashta. Sot, prodhimi botëror i drithërave vlerësohet në rreth 2086 milion ton, nga e cila rreth 621 milion ton është grurë. Konsumimi i grurit është rreth 70 kg për frymë në vit (Fig. 1), me konsumim më të lartë në Europë, ndërsa konsumi i drithërave gjithsej për frymë është 158 kg në vit. Në Afrikë, konsumimi i grurit ka rënë në 45 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of